יהלום לוקרה

בהודעה שהוציאה לתקשורת חברת לוקרה דאימונדס (Locura Diamonds) ב-18 לנובמבר 2015 היא בישרה על מציאתו של יהלום 1,111 קראט וצירפה מספר תמונות החושפות את יופיו של היהלום בדרגת IIA.

האבן המופלאה נמצאה במכרה KAROWE בבוצוואנה והוא היהלום השני בגודלו שאי פעם התגלה. האבן בגודל של 65x56x40 מ"מ התגלתה בעזרת שימוש בציוד חדיש ביותר שהותקן במכרה. על פי ויליאם לאמב, נשיא החברה, "תגלית היסטורית זו מיקמה את חברת לוקרה והמכרה שלה בבוצוואנה ברשימה המיוחדת של מפיקי יהלומים יוצאי דופן".

יהלום זה הוא הגדול ביותר שהתגלה במאה השנים האחרונות והעובדה שהוא שייך לקטגוריית IIA אליה משתייכים רק כ 2 אחוז מהיהלומים בעולם הופכת אותו לנדיר ויקר ביותר. נכון לזמן כתיבת שורות אלו, האבן מעוררת עניין רב והצעות לקנייה. עדיין מוקדם מידי להעריך את ערכה של האבן, לשם כך יש להטיסה למעבדות באנטוורפן. עד עכשיו החברה הקנדית המחזיקה ביהלום מסרבת לדבר על ערכו. ככל הנראה, על פי הנהוג בענף במקרים דומים, האבן תעמוד למכירה פומבית לאחר שתהיה מוכנה.

אמנם ליהלום זה עדיין אין שם אקזוטי והוא לא מלווה במסתורין כמו יהלומים אחרים אשר היו בבעלותם של מלכים ואנשי אצולה, אך הוא בהחלט נותן את אותותיו בשוק היהלומים ויש בו עניין בינלאומי רב. ההכרזה על מציאת היהלום בבוצוואנה הביאה לעלייה מידית בערך המניות של חברת לוקרה אשר עלו ביותר משלושים אחוז תוך יומיים.

הערכת המחיר של יהלום מסוג זה היא פעולה מורכבת. יתכן אפילו שיעברו עוד מספר שנים (כמו במקרה של יהלום המאה) עד אשר הוא יוצע למכירה. תחילה יש לעבור את בדיקות המעבדה על מנת לנתח היטב את היהלום ולהחליט לגבי צורת החיתוך של היהלום. זוהי עבודת אומן אשר נעשית על ידי מומחי חיתוך מהשורה הראשונה. עד עכשיו חברת לוקרה לא שחררה שום מידע נוסף הנושא ולא ידוע מי יופקד על המשימה.

כאשר מדברים על יהלום בסדר גודל זה, למרות שאנו עדיין לא יודעים מה יהיה משקלו לאחר החיתוך והליטוש, אין שום צל של ספק שמדובר במחיר גבוה מאוד. באופן טבעי כאשר יהלום מגיע לרמות מחירים אלו גם מצטמצמת רשימת הלקוחות הפוטנציאליים וקשה מאוד להעריך כמה יסכימו לשלם עבורו.

 כתבות נוספות
More Articles
אבן (stone) – יהלום אש (fire) – משחק אור באבן הנגרם כתוצאה משבירת האור הלבן
שמו של השליט המוגולי אקבר שאה (1556-1605) חרוט על יהלום זה ומכאן שמו. ככל הנראה
יהלום הסנסי היא יהלום בצבע צהוב ובמשקל של 55.23 קראט. יש הטוענים שזוהי האבן הראשונה
היהלום נקרא על שמו של הדוכס ג'וזף (1872-1962), נסיך הונגריה ובוהמיה, אשר החזיק ביהלום. מדובר
סגירת תפריט
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.
×

עגלת קניות