הכוכב הוורוד

הכוכב הוורוד הוא יהלום פנסי וורוד (Fancy vivid pink), במשקל של 59.6 קראט. הוא חתוך בצורה אובלית בריליינט. אולי שמעתם על הכוכב הוורוד, בעיקר בזכות העובדה שהוא נמצא בבעלותו של איש העסקים הישראלי – אמריקני אייזיק וולף אשר שילם עבורו 83 מיליון דולר. מחיר שמבחינתו של אייזיק ווולף הוא מחיר מציאה מכיוון שהוא מעריך את ערכו של היהלום בכ-150 מיליון דולר.

בניגוד ליהלומים להם היסטוריה בת מאות שנים, יהלום זה הוא חדש יחסית. הוא התגלה ב 1994 באחד המכרות של דה-בירס בדרום אפריקה. כאשר התגלה, משקלו הגולמי עמד על 132.5 קראט. זהו היהלום הגדול ביותר שסווג כפנסי ויוויד פינק.

קבוצת שטיינמץ רכשה את היהלום הגולמי והיא זו אשר חתכה אותו לצורתו הסופית. פעולה אשר נמשכה 20 חודשים. קבוצת שטיינמץ, אשר רכשה את היהלום, נחשבת לאחת מחברות החיתוך הטובות בעולם והייתה מעורבת בחיתוך יהלומים מפורסמים אחרים, כמו למשל כוכב המילניום ולב הנצח (Heart of Eternity); שני יהלומים אשר נחתכו מתוך יהלום של 777 קראט אשר התגלה בזאיר בשנות התשעים. אך זהו כבר סיפור אחר.

הדגש בחיתוך היהלום היה למקסם את האיכות ולא את הכמות. הנדירות והערך של היהלום חייבו את קבוצת שטיינמץ לנקוט בכל אמצעי הזהירות. החיתוך אשר נמשל 20 חודשים נעשה על ידי צוות של 8 אנשים. מסופר שהם השתמשו בכחמישים מודלים של היהלום לפני שחתכו את הדבר האמיתי. על מנת להשיג את השלמות שרצו הם הקריבו כחמישים וחמש אחוז ממשקלו של היהלום המקורי.

לאחר 20 חודשים עבודה הם הציגו לראשונה את היהלום ה 29 למאי 2003 באירוע פומבי אשר התקיים במונקו; במהלך האירוע דוגמנית העל הלנה כריסטנסן זכתה לענוד את היהלום. באותה השנה יהלום שטיינמץ הוצג גם בתערוכת יהלומים שארגן מוזיאון הסמיתסוניאן בוושינגטון, כאשר השחקנית ג'נהאלפמן ענדה אותו באירוע הפתיחה. היהלום הוצג לצד יהלומים מפורסמים אחרים כמו כוכב המילניום, יהלום הדלעת ומוסייף האדום. בשנת 2005, עדיין בבעלות שטיינמץ היהלום הוצג בתערוכה אחרת בלונדון, גם כן לצד יהלומים מפורסמים אחרים.

בכל התקופה היהלום היה בבעלות שטיינמץ עד אשר מכרה אותו לקונה אנונימי בשנת 2007. הקונה האנונימי שינה את שמו של היהלום לכוכב הוורוד. היהלום נשאר בבעלותו של הקונה האנונימי עד אשר הסמיך את סאות'ביס למכור אותו עבורו. וכך היהלום נמכר במכירה פומבית אשר נערכה בנובמבר 2013 לקונה אייזיק וולף שמחזיק בו עד היום.

כתבות נוספות

 
More Articles
אבן (stone) – יהלום אש (fire) – משחק אור באבן הנגרם כתוצאה משבירת האור הלבן
שמו של השליט המוגולי אקבר שאה (1556-1605) חרוט על יהלום זה ומכאן שמו. ככל הנראה
יהלום הסנסי היא יהלום בצבע צהוב ובמשקל של 55.23 קראט. יש הטוענים שזוהי האבן הראשונה
היהלום נקרא על שמו של הדוכס ג'וזף (1872-1962), נסיך הונגריה ובוהמיה, אשר החזיק ביהלום. מדובר
סגירת תפריט
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.
×

עגלת קניות